Güneş Paneli Temizleme

Güneş paneli temizliği hakkında bilgi vermeden önce güneş enerjisi ve kullanıldığı yerlerle ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse, Fosil enerji kaynaklarının kısıtlı olmasına karşın Türkiye’de oldukça geniş çapta güneş enerjisi potansiyeli mevcuttur. Her geçen gün klasik anlamda kullanılan enerji kaynakları gün geçtikçe kaynağını tükettiği için yeni yeni alternatifler aranmaktadır. Bu alternatiflerin başında ise güneş panelleri aracılığı ile enerji üretmek gelmektedir.

Güneş enerjisinin ısıl uygulamaları genel olarak şuralarda kullanılmaktadır.

  • Sıcak su üretimi,
  • Buhar üretimi,
  • Sera ısıtma,
  • Kapalı hacimlerin ısıtılması,
  • Kapalı hacimlerin soğutulması,
  • Yüzme havuzlarının ısıtılması.
Ankara DMR Temizlik Güneş Paneli Temizliği

Güneş enerjisinden bu kadar fazla şekilde faydalanılınca doğal olarak güneş enerjisinin ısını alan güneş paneli temizliği bir problem olarak ortaya çıkmaktadır. Dünyanın en popüler enerji kaynağı güneş enerjisidir. Güneş enerjileri de güneş panelleri yardımıyla toplanıp depolanmaktadır. Paneller ise dış ortamda bulunması sebebiyle işlevselliğini kayıp etmemesi için güneş paneli temizliği yaptırılması gerekmektedir.

Güneş panelleri güneş ışınlarını elektrik enerjisine çeviren ve güneş paneli sisteminin başyapıtıdır. Güneş panellerinin kirlenmesi verimi düşüreceğinden güneş paneli temizliği periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir. Güneş paneli temizliği her yeni mevsim başlangıcında periyodik olarak yapılması tavsiye edilmektedir.

Güneş Paneli Temizliği Nasıl Yapılır?

Sürekli dış ortamda kirli havaya, toza, yağmur asidine, kara vb. iklimsel şartlara maruz kalan güneş paneli temizliği profesyonel bir temizlik istemektedir. Firmamızda inşaat sonrası temizlik ev-ofis temizliği, dış cephe cam temizliğinde olduğu gibi güneş paneli temizliği Ankara ilinde profesyonel ekip ve cihazlarla yapılmaktadır. Ayrıca, güneş paneli temizliği Ankara ilinde yapacak personelimiz bu alanda uzman olup kendilerine iş güvenli konusunda eğitimler verilmektedir. Güneş paneli temizliği şu aşamalar doğrultusunda yapılmaktadır;

  • Panelinizin temizliği yapılmadan önce panel üreticisinin kurulum, güvenlik ve bakım talimatları uzman ekibimizce dikkatlice analiz edilmektedir,
  • Ultra de iyonize saf su eşliğinde temizlik yapılmaktadır bunun sebebi sudan herhangi bir elektrik kaçağına maruz kalınmaması içindir.
  • Uygun alkol ihtiva eden temizleme solüsyonları kullanılır özellikle kışın panel üzerinde buzlanma olmaması için alkol özellikle tercih edilmektedir,
  • Panel yüzeyine uygun fırçalarla temizlik işlemleri yapılmaktadır.
Ankara DMR Temizlik Güneş Paneli Temizliği

Güneş Paneli Temizleme Fiyatları

Güneş paneli temizleme fiyatları kendi içinde farklılıklar göstermektedir. Güneş paneli temizleme fiyatları konusunda en önemli değişken temizlenecek panelin miktarı gelmektedir. Güneş panelinin mevcut durumu da etki etmektedir. Ankara Dmr Temizlik olarak bizden güneş paneli temizliği Ankara ilinde bizden talep ettiğinizde uzman personelimiz ön incelemeyi yapıp size güneş paneli temizleme fiyatları hakkında en sağlıklı bilgiyi verecektir. Detaylı bilgi için https://www.ankaradmrtemizlik.com/iletisim web sitemiz aracılığı bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Formu Doldurup İletişime Geçebilirsiniz